Systemy elektroniczne

OFERTA

Systemy elektroniczne

Elektroniczne systemy kontroli dostępu są łatwe w obsłudze i umożliwiają elastyczne wprowadzanie zmian. W prosty sposób można wprowadzać i odwoływać uprawnienia użytkowników, tworzyć harmonogramy dostępu oraz monitorować czas aktywności. A zgubiona karta, może zostać szybko wyłączona z systemu. 

Działają online jak i offline. Sterowane są poprzez intuicyjną aplikację na telefon lub oprogramowanie. Ich ogromną zaletą jest możliwość instalacji bez naruszania struktury budynku. Okablowanie jest zbędne, co ważne jest w modernistycznym budownictwie oraz architekturze zabytkowej.

Takie systemy stosowane są w firmach, obiektach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej m.in.: szkołach, hotelach, szpitalach i przychodniach czy galeriach handlowych. 

Zespół PACTO oferuje zaawansowane systemy kontroli dostępu, które są konfigurowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Nasze rozwiązania są nie tylko bezpieczne i precyzyjne, ale również proste w użytkowaniu.

blueCompact

Film promocyjny

blueCompact – aplikacja

Prezentacja

blueCompact – klucze

Prezentacja

blueSmart

Film promocyjny

blueSmart

Film promocyjny

blueSmart

Film promocyjny

blueSmart

Film promocyjny

Jak to działa?

Elektroniczny system kontroli dostępu to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie dostępem do różnych obszarów budynku. Jego działanie opiera się na elektronicznej identyfikacji i autoryzacji. Co eliminuje korzystanie z tradycyjnych kluczy. 

Zamiast tego, użytkownicy otrzymują unikalne karty zbliżeniowe, breloki lub klucze elektroniczne, które umożliwiają im dostęp tylko do przypisanych indywidualnie obszarów.

Taki systemy kontroli zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ elektroniczne identyfikatory są niemal niekopiowalne. Umożliwia on też precyzyjne zarządzanie uprawnieniami, dzięki czemu można kontrolować, kto ma dostęp do konkretnych obszarów w określonych godzinach.

Elektroniczna kontrola dostępu składa się z:

Elektronicznych wkładek do zamków

Wyglądem niemal nie różnią się od zwykłych wkładek mechanicznych. Posiadają jednak elektroniczny chip, który komunikuje się z przypisanym kluczem, kartą lub brelokiem. Wszystkie wkładki elektroniczne wyposażone są w zabezpieczenie przed rozwierceniem

Czytnika aktualizującego

W zależności od wersji umożliwia: 

  • Modyfikację uprawnień na kartach i kluczach, 
  • Zczytywanie z kluczy informacji o czasie otwierania i zamykania pomieszczeń,
  • Otwieranie i sterowanie elementami bramek, szlabanów, drzwi automatycznych alarmów itd.

Elektronicznych kluczy użytkownika

Wykonane są z odpornego tworzywa wykorzystywanego również w kosmonautyce. Nie posiadają baterii, są odporne na uszkodzenie i nie wymagają konserwacji. Każdy klucz posiada odpowiedni kod, a komunikacja z wkładką jest bezkontaktowa i szyfrowana

Aplikacji oraz oprogramowania

Systemy działają również offline. Można nimi sterować prostą w obsłudze aplikacją na smartfon i dedykowanym oprogramowaniem

Elektronicznego klucza aktywnego

Posiada własne zasilanie, otwiera wszystkie wkładki. Posiada funkcje programatora oraz zewnętrznego źródła zasilania dla rozładowanych wkładek

Wyposażenia dodatkowego

Programatory, czytniki online i offline, klamki elektroniczne, terminale itd.

Zalety systemu elektronicznego

Prosta obsługa złożonego systemu

System pozwala na tworzenie złożonych harmonogramów, za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji.

Bezpieczeństwo

Karty dostępu niemal niepodrabialne.
Zgubiona karta może zostać prosto i szybko dezaktywowana.

Działanie również offline

Nie musisz martwić się o nagły brak dostępu do systemu.

Estetyka

Instalacja tego rozwiązania nie wymaga okablowania.

Polecane rozwiązania Winkhaus

Klamka elektroniczna Winkhaus blueSmart ETB-IM 

Systemy elektroniczne

Winkhaus
blueCompact

Systemy elektroniczne

Winkhaus
blueSmart

Systemy elektroniczne

Wkładki Winkhaus w praktyce

Jak zmierzyć wkładkę i ją zamontować?

Wybierając najlepsze wkładki patentowe Winkhaus, warto zwrócić uwagę na to, jakie wymiary ma konkretna wkładka patentowa do zamka oraz – jeśli wybieramy wkładkę z gałką – z której strony powinna być zamontowana gałka. Pamiętajmy, że wkładka w drzwiach musi być odpowiednio dopasowana.

Nie wiesz, jaką wkładkę wybrać?

W doborze odpowiedniej wkładki pomoże konfigurator wkładek Winkhaus

Chcesz poznać klasy bezpieczeństwa wkładek?

Mechaniczny system MasterKey a elektroniczny system dostępowy – porównanie

N

Mechaniczny system MasterKey

Złożony z wkładek mechanicznych, stosowany przez użytkowników z nadanymi uprawnieniami do otwierania wybranych drzwi;

N

Elektroniczny system kontroli dostępu

Złożony z wkładek elektronicznych, sterowany jest za pomocą aplikacji lub specjalnego oprogramowania, posiada funkcje kontroli dostępu w określonym czasie, elastycznego nadawania uprawnień, kontrolę historii wejść, łatwego usunięcia zagubionych kluczy z systemu i wiele innych.